Madáretető-készítő verseny

Iskolánkban már hagyománya van, hogy kétévente az alsó tagozatos tanulóknak MADÁRETETŐ-KÉSZÍTŐ versenyt hirdetünk meg november végén. A kitűzött határidőre 56 db-ot hoztak a gyerekek, melyeket kiállítottunk az iskola aulájában. A szülői, nagyszülői segítség engedélyezve volt, ezért nekik is köszönjük, hogy ilyen szép darabok készültek. Van, amin csak gyermekkéz dolgozott, őket külön dicséret illeti. Örülünk, hogy voltak, akik a tárgyak vagy anyagok újrahasznosítását is alkalmazták.

Voltak olyan gyerekek és szülők, ahol szárnyalt a fantázia, és mesébe illő etetők vagy madárlakok készültek. A kiállítás végeztével a madáretetők kikerülnek a kertbe vagy az ablakpárkányra. A beleszórt eleségre a kis madara khamar rátalálnak, majd tavasszal és nyáron meghálálják a gondoskodást.

Juhászné Csorba Ilona

Napközi munkaközösség vezető