Kistarcsán a Paksi Atomerőmű kamionja

2012. március 9-én a Simándy József Általános Iskola 7. és 8. osztályos tanulói ellátogattak a Paksi Atomerőmű tájékoztató kamionjához, amelyben egy interaktív elemekkel gazdagított, filmvetítéssel kiegészített kiállítást néztek meg.

A diákok nagyon élvezték a kamionban eltöltött időt. Megismerkedtek a közel három évtizede működő Paksi Atomerőmű történetével és jövőjével, a magyar villamosenergia-hálózattal, valamint Paks és környezete élővilágával. Kipróbálták az áramfejlesztő kerékpárt, amely jelezte, hogy mennyit kellene biciklizni ahhoz, hogy megtermeljék egy fél órás tévéműsor végignézéséhez szükséges energiát. Szimulátor segítségével irányították az atomerőművet és kvízkérdésekkel ellenőrizhették a tudásukat. A látogatás végén pedig emlékérmét nyomhattak.

Némethné Bertalan Katalin